ЛЕГАЛЬНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ – ГАРАНТІЯ ЗАХИЩЕНОГО МАЙБУТНЬОГО

Дата: 06.08.2021 07:50

Проблема легалізації праці є достатньо серйозною, а її вирішення є одним із першочергових завдань Держави. Вже тривалий час в Україні зберігається ситуація, коли понад 25 % зайнятого населення (близько 4,5 млн. осіб) працює без оформлення трудових відносин. Через це державний бюджет та бюджет Пенсійного фонду України щорічно втрачають близько 90 млрд. гривень.

Відсутність належного соціального захисту, невиплата заробленої «тіньової» заробітної плати та соціальних виплат травмованим неоформленим працівникам спричиняють значне загострення соціального напруження у суспільстві. Адже заходи, спрямовані на легалізацію найманої праці – це не лише джерело наповнення бюджетів. Це перш за все долі людей, відновлення соціальних гарантій і прав найманих працівників. З огляду на викладене Держпраці вживає рішучих кроків щодо популяризації офіційного працевлаштування та виплати офіційної, прозорої заробітної плати.

За матеріалами ГУ Держпраці у Запорізькій області