26 квітня для України — скорботний день
34 роки тому сталася найбільша техногенна катастрофа за всю історію людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС.
Жахлива аварія призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води й навколишнього середовища. На території України утворилася так звана 30-кілометрова "зона відчуження", з якої терміново було переселено людей для врятування їхнього життя.
В "зону відчуження" прибували фахівці, які направлялися для проведення робіт на аварійному блоці і навколо нього, а також військові частини. Пізніше цих людей стали називати "ліквідаторами". Загальна кількість ліквідаторів за всі роки - приблизно 600 тисяч чоловік.
26 квітня - є днем пам'яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам'яті українського народу.
В День Скорботної дати, біля пам’ятного знаку на честь загиблих під час катастрофи на Чорнобильській АЕС у м. Вільнянську відбулося вшанування пам’яті ліквідаторів аварії. Міський голова Наталя Мусієнко, головний інспектор Вільнянського РС ГУДСНС України в Запорізькій області, підполковник служби цивільного захисту Руслан Шпак, голова Вільнянської районної організації ветеранів чорнобильців, депутат міської ради Микола Терещенко поклали квіти, схилили голови і низько вклонилися в пам’ять героїв-рятувальників.
Чорнобильський біль не стихне ніколи, як і вдячність усім ліквідаторам за їхній подвиг.