24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Дата: 24.03.2021 11:03

Мета Дня – підвищити рівень обізнаності населення щодо глобальної епідемії туберкульозу та розповісти про способи її профілактики та лікування. Одночасно із світовим співтовариством, відзначають день боротьби із захворюванням на туберкульоз і в Україні (Указ Президента від 22 березня 2002 року). Хоча за критеріями ВООЗ епідемію цієї хвороби в Україні подолано, наша країна все ж віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз.

Туберкульоз – одне з найдавніших інфекційних захворювань, яке  характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Він вражає практично всі органи і системи організму, але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.

Туберкульоз поширюється  від хворої людини до здорової через повітря. При кашлі, чханні або відхаркуванні хворі на легеневий туберкульоз виділяють в повітря бактерії туберкульозу. Для інфікування досить вдихнути лише незначну кількість таких бактерій. Щорічно у світі захворюють на туберкульоз 8,8 млн. чоловік.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом – це важлива нагода для підняття рівня поінформованості широких верств населення щодо даного захворювання.

Щоб уберегти себе від зараження туберкульозом, необхідно:

• дітям проводити профілактичні щеплення вакциною БЦЖ;
  • відмовитися від шкідливих звичок (паління, алкоголізм, наркоманія);
  • слідкувати за чистотою і порядком в приміщенні, не допускати скупчення пилу;
  • не чистити в кімнаті одяг та взуття;
  • як можна частіше провітрювати приміщення;
  • дотримуватися режиму харчування;
  • своєчасно лікувати супутні захворювання;
  • у їжу вживати тільки кип’ячене молоко;
  • дотримуватися режиму праці та відпочинку;
  • загартовувати свій організм;
  • займатися фізкультурою і спортом;
  • частіше бувати на свіжому повітрі;
  • боротися зі стресом;
  • регулярно проходити флюорографічне обстеження.

Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Якщо у Вас є підстави підозрювати туберкульоз у себе, своїх рідних чи знайомих, обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря. Він за необхідності направить на консультацію до фтизіатра. Пам'ятайте: вчасно розпочате лікування дає можливість повного одужання та запобігає подальшому поширенню хвороби.