Вільнянська міська громада
Запорізька область, Запорізький район

Заходи з утримання та збереження полезахисних лісосмуг здійснюють землевласники й землекористувачі

Дата: 06.05.2021 09:13
Кількість переглядів: 769

Фото без опису

    Полезахисні лісові смуги є надважливим елементом у формуванні стійких до несприятливих умов агроландшафтів. Основним завданням полезахисних лісових смуг є захист від ерозії ґрунтів у лісостеповій та степовій зонах України.

      На території України обліковується близько 440 тис. га полезахисних лісових смуг, основною метою яких є захист від ерозії ґрунтів у лісостеповій та степовій зонах України. Проте, довгий час були відсутні нормативно-правові акти, якими було б визначено процедуру їх утримання та збереження з метою виконання агролісомеліоративної функції.

     22 липня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову за № 650, якою затверджено Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення. Постанова набула чинності 30 липня 2020 року.   

    Правилами визначено основну термінологію, види полезахисних смуг, відповідальних за їхнє збереження й упорядкування, заходи для поліпшення якісних показників і біологічної стійкості насаджень, закріплено  основні вимоги по утриманню лісових смуг, а також встановлено проведення комплексу заходів для забезпечення виконання функцій з агролісотехнічної меліорації.

Так, документом передбачено:

- обов’язковість виконання цих Правил усіма власниками, орендарями та користувачами земельних ділянок, на яких розміщено полезахисні лісові смуги;

- заходи, які необхідно провести в полезахисних смугах на основі матеріалів лісовпорядкування або результатів обстеження комісією;

- утворення комісії органом місцевого самоврядування або територіальним органом Держгеокадастру, до повноважень якого належить передача у власність або користування земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами;

- проведення рубок у полезахисних лісових смугах на підставі лісорубного квитка;

- заборона здійснювати діяльність, що може негативно впливати на збереження й використання полезахисних лісових смуг.

      Передбачені Правилами заходи дозволять забезпечити належний стан полезахисних лісових смуг і створити сприятливі умови для підвищення їхньої стійкості, продуктивності, оздоровлення, посилення захисних та інших корисних функцій.

      Також постановою внесено зміни до Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2004 року №220, у частині визначення умов щодо утримання та збереження таких смуг і забезпечення виконання ними функцій агролісотехнічної меліорації.

Довідково:

Статтею 65-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено адміністративну відповідальність за знищення або пошкодження полезахисних лісосмуг: знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг, захисних лісових насаджень вздовж берегів річок, каналів, навколо водних об’єктів, гідротехнічних споруд, на смугах відводу автомобільних доріг, залізниць та інших захисних лісових насаджень, тягне за собою накладення штрафу на громадян від     30 до 45 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 60 до 90 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Виконавчий комітет Вільнянської міської ради  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь