Загострення ситуації щодо грипу птиці

Дата: 26.10.2021 15:38

Проблема захворювання на грип птиці не втрачає своєї актуальності  як в Україні, так і на території інших країн. В цьому році це захворювання реєструвалося в  Індії,            Російській Федерації, Нідерландах, Польщі. В Україні були зареєстровані випадки в Миколаївській, Донецькій, Київській, Луганській областях. Останній випадок зареєстрований в Херсонській області - це загибель дикої перелітної птиці на озері Сиваш в районі Арабатської стрілки.

Найчастіше основним  фактором поширення грипу  є інфіковані збудником дикі птахи, перш за все водоплавні. Найвищий ризик виникнення цього захворювання під час весняної або осінньої міграції диких птахів та в роки аномально теплих зим. Сприйнятливі кури і качки будь-якого віку, індики, страуси, цесарки, перепели, фазани, горобці, лебеді,

чайки - усього 17 видів птахів.

Тому Вільнянське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області попереджає власників птахогосподарств усіх форм господарювання, що у разі підозри на захворювання птиці або їх масової загибелі необхідно звертатись до лікарів  Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини та  нагадує про дотримання наступних рекомендацій для запобігання захворювання  на грип птиці:

-забезпечити ізольоване утримання птиці, унеможливити контакт з дикою та синантропною птицею(горобці, ворони, голуби тощо),не допускати в домашніх господарствах вигул домашньої птиці за межі дворової території;

-дотримуватись ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в господарствах різних форм власності , шо забезпечить попередження виникнення цього захворювання;

-на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати птицю для проведення клінічно-

го огляду;

- дотримуватись правил особистої гігієни при догляді за птицею;

- здійснювати купівлю-продаж птахів в місцях санкціонованої торгівлі;

- м'ясо птиці, яйця купувати в спеціалізованих відділах магазинів та ринків, вживати  цю продукцію лише після належної термічної обробки

Нагадаємо, що грип птиці - це гостре високо контагіозне захворювання усіх видів птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту і викликається високо патогенним вірусом грипу типу А підтипу Н5 або Н7. Передається це захворювання повітряно-крапельним шляхом. Відомі випадки захворювання пташиним грипом людей. Інкубаційний період триває до 4 днів. Загибель птиці складає 80-100%. Лікування цього захворювання не розроблено.

Тому профілактичні міри - запорука недопущення захворювання вашої птиці на грип.