РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАСТЕРІГАЮТЬ ГРОМАДЯН ДОТРИМУВАТИСЬ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В ПОБУТІ

Дата: 15.11.2021 10:21

Як свідчить статистика з настанням холодної пори року значно збільшується кількість пожеж у житловому секторі, що призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й до травмування та загибелі людей.

Щоб попередити такі випадки в подальшому, саме зараз, в період значного похолодання, слід звернути увагу на забезпечення пожежної безпеки у приватному житловому секторі. У житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштовування печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

Перед початком опалювального сезону потрібно перевірити справність печі і димоходу, відремонтувати їх, почистити сажу, замазати тріщини глиняно-піщаним розчином, побілити димову трубу.

Якщо ви користуєтесь пічним опаленням, то необхідно запам’ятати такі правила:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;

- біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

Категорично заборонено:

- залишати малолітніх дітей біля печей, що топляться, без догляду дорослих;

- застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання;

- експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією;

- залишати під напругою незаізольовані кабелі та проводи;

обгортати електролампи та світильники папером, тканиною, іншими горючими матеріалами;

- залишати без нагляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі тощо.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що неухильне дотримання правил допоможе вберегтись від трагічних ситуацій та матеріальних збитків. У разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!