A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вільнянська міська громада
Запорізька область, Запорізький район

ПАМ’ЯТАЄМО ТІ СТРАШНІ РОКИ

Дата: 27.11.2021 18:00
Кількість переглядів: 726

Фото без опису

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років. Цьогоріч – це 27 листопада. Голодомори 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років - найчорніший час в історії України. Навіть через пройдені роки боляче ступати стежками жахливої трагедії, яка сталася на українській землі.

27 листопада 2021 року біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів відбувся мітинг-реквієм «Пам’яті скорботну свічку запаліть». Приєднались до заходу керівництво міста, представники  структурних підрозділів міської ради, комунальних установ. .Зі словами скорботи до присутніх звернулася Вільнянський міський голова Наталя Мусієнко,  яка зазначила, що такого геноциду українців не знала більше жодна із націй. Наталя Олександрівна згадала, як її бабуся в ті страшні роки ховала шматок хліба під подушку, цінний шматок життя. Настоятель Свято-Володимирського храму протоієрей В’ячеслав провів панахиду, присутні вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні хвилиною мовчання. Керівництво Вільнянської міської ради, а також всі бажаючі поклали квіти, композиції з житніх та пшеничних колосків до пам'ятного знаку жертвам голодоморів в Україні та запалили свічки Пам’яті.

27 листопада, о 16:00, закликаємо всіх традиційно запалити свічки у вікнах осель та на пам'ятних місцях у ваших містах і селах і таким чином вшанувати мільйони вбитих голодом українців. Нагадаємо, що традицію вшановувати жертв Голодомору засвіченою у вікні свічкою започаткував Джеймс Мейс. Американський історик у 1986–1987 роках очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду. Джеймс Мейс став одним із героїв проєкту УІНП та UA:Перший Люди правди.

        Цього року виповнюється 100 років від часу першого масового голоду в Україні 1921–1923 років та 75 років від масового голоду 1946–1947 років. 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь