КАБІНЕТ МІНІСТРІВ НАГОЛОШУЄ НА НЕОБХІДНОСТІ ДОТРИМАННЯ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ
Сьогодні відбулося селекторне засідання Кабінету Міністрів України, на якому вирішували важливі питання забезпечення життєдіяльності країни. Зокрема, питання номер один - це попередження продовольчої кризи в державі.
До засідання Кабінету Міністрів онлайн долучився й штаб ЗОВ на чолі з Олександром Старухом.
Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій України зазначив, що держава вживає усіх заходів, щоб населення мало доступ до продуктів харчування. Люди у громадах повинні мати достатньо їжі, води та медикаментів.
-
Наразі порушені логістичні ланцюги, тому держава втручається в цю ситуацію, утворюючи можливості для державного регулювання, щоб гарантувати громадам та громадянам доступ до продовольства з контрольованими цінами. Можливо, ця продукція буде надаватися й безкоштовно, - зазначив міністр.
Також регіонам дано доручення визначити підприємства, які зможуть працювати в цілодобовому режимі та забезпечувати поставку продовольства. Зокрема, це підприємства, які спеціалізуються на виробництвах м’яса, яєць, ковбас, хлібзаводи, виробники круп, молочні підприємства, консервні заводи. Завдання адміністрацій - допомогти з сировиною, транспортом, вивезенням продукції.
- Завдання Кабінету Міністрів абсолютно зрозуміле та своєчасне. Допустити продовольчої кризи не можна ні я в якому разі. Ми на постійному зв’язку з місцевими виробниками та продовольчими мережами. Вже формуються необхідні запити, аби уникнути дефіциту. Ми забезпечимо відповідну логістику та безпеку. Також надважливо не допустити стрімкого росту цін на продукти харчування та товари першої необхідності. Треба всім мати совість! Це питання відповідальності місцевих керівників. Непоміченим це не пройде, є відповідне доручення Держспоживслужби, усі спекулянти будуть нести відповідальність. Ціни на продукти харчування мають залишатися на рівні цін, що були встановлені станом на 23 лютого, - наголосив керівник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.
Якщо ви виявили неправомірне підвищення цін, повідомте Держпродспоживслужбу або її територіальні органи. Зробити це можна:
за допомогою електронної пошти info@dpss.gov.ua;
за телефонами (050) 230 04 28, +380 (96) 000 98 23;
через чат-бот, який працює в месенджері Телеграм.
Також ви можете звертатись до територіальних органів Держпродспоживслужби, контакти яких можна знайти на сайті dpss.gov.ua.
У зверненні необхідно чітко зазначити найменування та адресу магазину й назву населеного пункту.
Департамент культури та інформаційної політики