СИТУАЦІЯ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ 4.03.2022 СТАНОМ НА 6:00

Дата: 04.03.2022 11:16

Дев’ятий день триває потужний спротив російському вторгненню, а також героїчного протистояння підрозділів, які підпорядковані командуванню угруповання військ “Південь”.

Після перегрупування та введення частини оперативних резервів, БТГр росіи?сько-окупаціи?них віи?ськ продовжують наступ у напрямку Запоріжжя.

А саме: населених пунктів Андріі?вка, Комиш Зоря, Чернігівка, Пологи.

Окупанти активно застосовують реактивні системи залпового вогню, важку систему озброєння ТОС-1А “Солнцепек” та танки.

Наразі на Запорізькому напрямку гаряче.

Особовии? склад угруповання віи?ськ “Південь” веде оборонну операцію та наносить вогневе ураження противнику всіма наявними засобами, в тому числі застосовуючи штурмову та арміи?ську авіацію.

Противник має втрати, а демотивовані окупанти здаються в полон та кидають техніку.

Але вони продовжують розвивати наступ в напрямку населених пунктів Магедове, Чубарівка, Гуляи?поле з метою завдати удару по флангам підпорядкованих Командуванню угруповання віи?ськ “Південь” з подальшим наступом в напрямку Запоріжжя.

Що стосується ситуаціі? в Енергодарі, то ситуація складна, працює один енергоблок із шести.  Внаслідок обстрілів сталася пожежа - горіла одна з будівель учбово-тренувального комплексу. Вогнем були охоплені 3, 4, 5 поверхи п'ятиповерховоі? будівлі. Окупанти не давали можливості підрозділам Державноі? служби Украі?ни з надзвичаи?них ситуаціи? приступити до ліквідаціі? пожежі. На дании? час пожежу в учбово-тренувальному корпусі Запорізькоі? АЕС у місті Енергодар ліквідовано. До гасіння було залучено 44 особи та 11 одиниць техніки ДСНС.

В телефонніи? розмові міськии? голова Енергодара Дмитро Орлов зазначив, що план евакуаціі? на випадок аваріі? на Запорізькіи? атомніи? електростанціі? готовии?, але поки що нікого не евакуюють. Персоналом ЗАЕС контролюється стан енергоблоків та забезпечується і?х експлуатація відповідно до вимог технологічних регламентів безпечноі? експлуатаціі?.

Наразі маи?данчик Запорізькоі? АЕС захоплении? віи?ськовими силами Росіи?ськоі? Федераціі?.

Діі? росіи?ських окупаціи?них віи?ськ є прямим порушенням Гаазькоі? і Женевськоі? конвенціі?. По всіи? територіі? Запорізькоі? області ситуація напружена і складна.