До відома законопроект реєстраційний №7137-д від 14.03.2022!

Дата: 15.03.2022 14:42

До відома законопроект реєстраційний №7137-д від 14.03.2022!

Проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану

доопрацьований Комітетом ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики

ОСновні зміни:

- звільнення від сплати єдиногоподатку платників 1 та 2 груп на усій території:

". Установити, що тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, положення розділу XIV Податкового кодексу України застосовуються з урахуванням таких особливостей: 9.1.Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи, мають право не сплачувати єдиний податок."

- розширення кола плаників, що можуть знаходитись на 3 групі та межі доходу, але в той же час за рахунок цього збільшується коло платників, що автоматично не сплачуватимуть земельний податок:

"Платниками єдиного податку третьої групи можуть бути фізичні особи – підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми,у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень. До таких осіб не застосовується обмеження щодо кількості осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах."

- зменшення ставки ЕП для 3 групи до 2%

".Відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку третьої групи,які використовують особливості оподаткування, встановлені цим пунктом, встановлюється у розмірі 2 відсотків доходу."

- КМУ матиме право визначати особливості нарахування та сплати єдиного податку без внесення змін до ПКУ

"Надати право Кабінету Міністрів України визначати особливості нарахування та сплати єдиного податку."

- встановлення ставки на акциз з пального у розмірі 0,

- скасування екологічного податку

"Тимчасово, за 2022 податковий (звітний) рік, не нараховується та не сплачується екологічний податок за об’єктами оподаткування, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України."

- скасування оподаткування земельним податком та орендною платою за землю з березня 2022 року до кінця року наспупного, за яким скасовано воєний стан на певних територіях

"Тимчасово на період з березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком в якому припинено або скасовано воєнний стан, введеного згідно Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї)), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також земельних ділянок (земельних часток (паїв)), які визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди. Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України"

- відміна сплати мінімального податкового зобовязання за 2022 та 2023 роки на певних територіях:

"Тимчасово за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов’язання за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації та/або також за земельні ділянки, які визначені обласними військовими адміністраціями, як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди. Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України."

- скасування норм по державній допомозі :

" Уся державна допомога надана у цей період вважається допустимою. Надавачі державної допомоги звільняються від обов’язку подачі повідомлення про нову державну допомогу надану на відшкодування збитків, завданих у період воєнного стану, та подачі звітності про таку державну допомогу у період дії воєнного стану та протягом року після його скасування або припинення."

Розгляд та схвалення очікується найближчим часом.

По факту схвалення на сайті буде офіційне повідомлення.

Це інформація по проекту, може будуть схваленні якийсь ще доповнення.

Якщо маєте можливість ознайомтесь із законопроектом, там є зміни щодо споживчого кредитування, ЄСВ та інше.

Миру усім нам! З повагою О.П.Оляніна

Картка законопроекту - Законотворчість