Розпочалась інформаційна кампанія

Дата: 15.07.2022 08:19

З 1 липня 2022 року в Україні стартувала інформаційна кампанія «Виходь на світло!», метою якої є зменшення рівня незадекларованої праці. Посилення мотивації економічно активного населення до легальної зайнятості дозволить забезпечити збереження та розвиток трудового потенціалу країни.

Інспектори Головного управління Держпраці у Запорізькій області під час інформувань нагадають про ризики та наслідки використання неоформлених трудових відносин як для роботодавців, так і для працівників.

Тільки офіційно оформлений працівник може розраховувати на всі гарантії, що передбачені законодавством, зокрема:

регулярну заробітну плату, не нижчу за мінімальну;

нормований робочий час;

офіційну оплачувану відпустку,

виплати в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;

допомогу в разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;

захист від необґрунтованих штрафів;

захист від незаконного звільнення тощо.

До проведення кампанії також долучились фахівці Управління з питань праці Запорізької міської ради та Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Закликаємо роботодавців працювати в правовому полі, оскільки задекларована праця підтримує країну, а сплачені за кожного оформленого працівника податки – це внесок в економіку та підтримка внутрішньо переміщених осіб.

Нагадуємо, що роботодавці й працівники можуть отримати консультативну підтримку на інформаційному порталі pratsia.in.ua.