Вільнянська міська територіальна громада

Особливості навчального процесу  з 1 вересня 2022 року

Дата: 10.08.2022 15:56

1 вересня в Україні розпочнеться навчальний рік у умовах війни. Міністерство освіти та науки рекомендує школам працювати у очному форматі,  якщо дозволяє безпекова ситуація, а заклади оснащені укриттями.

Утім, петиція про те, щоб під час війни українські діти навчалися дистанційно, набрала 25 тисяч підписів.

Також у батьків все ще дуже багато запитань. Головне з них: чи не ставить навчання у школах офлайн під загрозу життя дітей та педагогів.

Організація навчання з 1 вересня у режимі офлайн в усіх закладах освіти Вільнянської міської ради залишається актуальною та необхідною. Офлайн навчання – це соціалізація та символ того, що під час війни Україна продовжує освіту.

Заклади освіти громади максимально прагнуть це зробити та створити всі необхідні умови, проте безпека учасників освітнього процесу залишається на першому місці. Були проведені соцопитування серед батьків здобувачів освітнього процесу, за якими більшість батьків за дистанційну форму навчання. Результати опитування:

Назва закладу загальної середньої освіти

Кількість здобувачів освіти

Батьки висловили бажання щодо ОЧНОГО навчання (кількість здобувачів)

Батьки висловили бажання щодо ЗМІШАНОГО навчання (кількість здобувачів)

Батьки висловили бажання щодо ДИСТАНЦІЙНОГО навчання (кількість здобувачів)

Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Вільнянської міської ради

295

16

5

232

Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Вільнянської міської ради

538

31

153

354

Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Вільнянської міської ради

638

31

65

438

Вільнянська гімназія "Світоч" Вільнянської міської ради

577

42

126

408

Любимівський навчально-виховний комплекс Вільнянської міської ради

73

12

10

51

Новогупалівський навчально-виховний комплекс Вільнянської міської ради

74

2

13

59

Головною передумовою початку навчального року в очному форматі є наявність та задовільний стан укриттів у закладах освіти

Розпорядженням голови Вільнянської міської ради було створено комісію з обстеження закладів освіти Вільнянської міської ради на предмет готовності до організації навчання та забезпечення безпеки учасників освітнього процесу в 2022/2023 навчальному році. За результатами роботи комісії заклади, які мають найпростіші укриття отримали рекомендації по їх дообладнанню.

Найпростіше укриття Вільнянської гімназії «Світоч» Вільнянської міської ради розраховане на перебування в укритті 600 учасників освітнього процесу. В укритті є освітлення, ємності для  питної та технічної води, місця для сидіння. Проте, потребує встановлення в окремому приміщенні клозетів чи   біотуалетів.

Слідкуємо за ситуацією в громаді та готуємося до початку навчального року за змішаною чи дистанційною формою навчання.