ПАМ’ЯТКА ЗАСТЕРІГАЄМО!

Дата: 05.10.2022 11:17

Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте купівлі на стихійних ринках.

Купуйте тільки такі гриби, про які вам добре відомо, що вони їстівні.

Не збирайте гриби, якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не виглядали.

Не збирайте гриби поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах. Перевірте, при можливості, гриби на радіоактивність. Ці дослідження проводяться безкоштовно.

Не збирайте невідомих грибів, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення -“бульба”- оточене оболонкою.

Не збирайте гриби з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих або ослизлих.

Ніколи не збирайте пластинчаті гриби. Отруйні гриби маскуються під них.

Не збирайте печериці, у яких пластинки нижньої поверхні капелюха гриба білого кольору.

Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках,в вони не завжди відповідають дійсності.