ОЛЕКСАНДР СТАРУХ ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Дата: 14.12.2022 14:58

14 грудня 1986 року радянська газета «Правда» оприлюднила повідомлення, що прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд на ЧАЕС – «Саркофаг». Цьому передували авантюристичні експерименти з системою захисту атомної станції, що призвели до її руйнації; подвиг розрахунків вогнеборців, які першими прийняли смертельний удар випромінювання; мобілізація тисяч фахівців - льотчиків, шахтарів, будівельників, водіїв, лікарів, …

Декілька з них померли одразу, дехто протягом місяця-двох, більшість страждали роками. Всі, хто дожив до сьогодні, носять в собі цей біль. В душі й тілі.

Зараз Москва знову грає безпекою світу. Захоплення нашої АЕС, розміщення на її території військових зі зброєю, провокативні обстріли "під чужим прапором" самої станції - все це наближає нас до нового апокаліпсису. Бо вони завжди готові "повторить".

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Людей, які йшли помирати за чужі гріхи.

Честь вам і хвала!

Подяка від всіх живих, кого ви врятували!