Проєкт «Обдарована молодь – майбутнє України»

Дата: 17.02.2023 08:49

16 лютого на засіданні виконкому Вільнянської міської ради звітувала начальник відділу освіти та культури Лариса Ганова щодо виконання Програми розвитку освіти Вільнянської міської ради на 2021-2022 роки  проєкт «Обдарована молодь – майбутнє України» .

Через запровадження в Україні воєнного стану у 2022 році скасовано проведення зовнішнього незалежного оцінювання, як вступних випробувань до закладів вищої освіти. Замість ЗНО випускники закладів освіти, що здобули повну загальну середню освіту, складали національний мультипредметний тест (НМТ). Національний мультипредметний тест – це комп’ютерний онлайн-тест, що складався з трьох блоків: українська мова, математика, історія України. Тестування відбувалося в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (приміщеннях шкіл, університетів), створених у населених пунктах України. Також національний мультипредметний тест випускники мали змогу пройти в деяких країнах Європи.

За результатами НМТ випускники закладів загальної середньої освіти Вільнянської міської ради 200 балів отримали з одного предмета:

учень Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Вільнянської міської ради з математика, вчитель Ломакіна Алла Іванівна;

учень Вільнянської гімназії «Світоч» з історії України, вчитель Супруненко Аліна Григорівна.

За результатами навчання свідоцтво про здобуття базової середньої освіти отримали 233 випускників 9-х класів, з них з відзнакою 8 та свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти 113 випускників 11-х класів.

Сім учнів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового і річного оцінювання мали досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану нагороджені Золотою та Срібною медалями:

Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Вільнянської міської ради – 1 Срібна та 1 Золота медалі;

Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Вільнянської міської ради – 1 Срібна та 3 Золоті медалі;

Вільнянська гімназія «Світоч» Вільнянської міської ради – 1 Золота медаль.

Аналізуючи роботу закладів загальної середньої освіти, треба зазначити, що вчителі змогли організувати освітній процес у таких надскладних умовах на дуже високому рівні. Так, здобувачами освіти закладів загальної середньої освіти громади взято участь у двадцяти двох учнівських олімпіадах з навчальних предметів.

26 переможців ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад були визначені для участі в ІІІ етапі. Переможці цих інтелектуальних змагань продемонстрували чудові результати:

учениця 10 класу Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Вільнянської міської ради – І місце з історії (директор Малиш В.А., вчитель Супруненко В.О.);

учень 9 класу Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Вільнянської міської ради – ІІІ місце з англійської мови (директор Шпунер І.П., вчитель Марченко О.С.);

учень 11 класу Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Вільнянської міської ради – ІІІ місце з німецької мови (директор Гринько І.М., вчитель Танасенко Ж.С.);

учениця 11 класу Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Вільнянської міської ради – ІІІ місце з української мови та літератури (директор Шпунер І.П., вчитель Дмитренко І.В.);

учень 11 класу Вільнянської гімназії «Світоч» Вільнянської міської ради – ІІІ місце з інформатики (директор Шабаль К.С., вчитель Михайленко Н.І.);

учениця 9 класу Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Вільнянської міської ради – ІІІ місце з фізичної культури (директор Шпунер І.П., вчитель Загреба С.С.).

Здобуте перше місце (секція: геологія, геохімія та мінералогія) в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України  ученицею 9 класу Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Вільнянської міської ради (директор Малиш В.А., керівник Терещук А.В.).

Третє місце в першому обласному зльоті юних етноголів-краєзнавців «Я звідси починаюсь як народ, земля моя свята – жива ікона» здобула команда «Патріот» Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Вільнянської міської ради (директор Малиш В.А., керівник Супруненко В.О.).

Обласний етап Всеукраїнської акції «Фотозона:  «Фауна нашої Батьківщини» - два учні 2 класу (керівник Шевченко Ю.Х.) та учень 4 класу (керівник Кузьменко В.В.)  Вільнянської   гімназії «Світоч»  (директор Шабаль К.С.) посіли І місце. Відзначено також колективну роботу учнів  Вільнянської   гімназії «Світоч» (керівник Шабаль К.С.) - ІІ місце.

З талановитими дітьми громади разом до Перемоги!