День пам'яті Чорнобильської трагедії
26 квітня - День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Ось уже 37 років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять народу зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці. Та Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших громадян.
Смертельні промені радіації виявилися безсилими перед героїзмом і самовідданістю тих чоловіків і жінок, які зійшлися в нерівному бою з ядерною стихією. Їхній подвиг назавжди увійшов до літопису мужності й патріотизму українського народу. 26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Ми думали, що ця трагедія більше ніколи не зможе повторитись...однак...
Зовсім недавно ми з новим острахом думали про Чорнобильську атомну електростанцію, бо армія рф, яка розпочала проти України повномасштабну війну, зайшла на територію станції та взяла в заручники увесь її персонал. А під самим укриттям було складено тисячі смертоносних зарядів.
Вся Україна вболівала за долю працівників ЧАЕС, які під дулом автоматів мусили й далі стежити за тим, щоб трагедія 86-го року не повторилася знову. Ми не знали, що буде із цими людьми, що буде із Чорнобилем, який так само є небезпечним для всього світу і через 37 років.
Також нам невідомо, що буде в Енергодарі чи на інших атомних станціях України, бо тривають постійні бомбардування та обстріли з важкої техніки. Не зважаючи на цю несправедливу, підступну і безпідставну війну, розв’язану рф проти України, ми та увесь світ маємо не допустити, щоб нова атомна трагедія повторилася знову.
Ми згадуємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам людей у 1986 році, і віримо в тих, хто захищає нашу країну зараз. В цей день усім, усім, хто став частиною великого подвигу - порятунку людей від атомного лиха ми бажаємо здоров’я, миру та довгих років життя. Гордість за Вашу мужність та незламність завжди житиме у серцях людей! Мирного усім нам неба!
Страшні події 1986 ніколи не зітруться з пам’яті теперішніх та майбутніх поколінь. 26 квітня ми згадуємо тих, чиє життя забрав Чорнобиль, і намагаємося вирішити безліч проблем тих, хто втратив здоров’я на ліквідації чорнобильської аварії, їх залишилося у Вільнянській міській територіальній громаді 46 чоловік, а по району -109.
26 квітня міський голова Наталя Мусієнко, заступник міського голови Дмитро Власенко, секретар міської ради Світлана Шраменко та представники шкіл, Вільнянського районного відділу МНС в Запорізькій області, ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (також учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС) вшанували пам’ять тих, хто не шкодував своїх сил і здоров’я, аби зупинити згубні наслідки Чорнобильської катастрофи та поклали квіти до пам’ятника ліквідаторам у Вільнянську. Присутні згадали імена безстрашних героїв, які ціною свого здоров’я рятували людей від «мирного» атома. Зі скорботою згадали і тих, хто поклав своє життя на вівтар батьківщини в боротьбі з невидимим ворогом – радіацією.