""89 років тому утворилась Спілка письменників України"""
16 червня 1934 року у Харкові відкрився перший з'їзд письменників України. У цей день було створено Спілку письменників України.
Підставою для створення Спілок письменників України та СРСР була постанова ЦК ВКП(б) від 23 квітня 1932 «Про перебудову літературно-художніх організацій».
За цією постановою, ліквідовано всі літературні організації, які натоді ще існували (в Україні — ВУСПП, "Плуг", "Молодняк", "Західна Україна"), і був створений підготовний комітет для організації єдиної Спілки письменників СРСР і відповідні республіканський комітети. Спілки письменників "союзних" республік входили як підрядні до СП СРСР.
У липні-серпні 1941 року основна частина співробітників Спілки письменників України прибула в Уфу. Максим Рильський, Юрій Яновський, Іван Кочерга, Петро Панч, Натан Рибак брали активну участь в організації видання творів українських письменників в серії «Фронт і тил», у випуску літературної газети та журналу українською мовою.
IV з'їзд (10-14 березня 1959) перейменував СРПУ на Спілку письменників України.
СПУ мало власні друковані органи: "Літературна Україна", "Вітчизна", "Жовтень", "Прапор"; спільно з Українським товариством дружби і культурних зв'язку з зарубіжними країнами — "Всесвіт", а з Інститутом літератури імені Тараса Шевченка — "Радянське літературознавство"; російською мовою — "Радуга". Власне видавництво СПУ (НСПУ) — "Радянський письменник" (тепер — "Український письменник").
Х з'їзд (16-19 квітня 1991) був перейменований на I з'їзд СПУ, що повинно було свідчити про відокремлення від СП СРСР і початок самостійного існування. Вільнянська Централізована Бібліотечна Система