Благодійний фонд «Карітас Запоріжжя» працює на території Вільнянської міської територіальної громади

Дата: 08.08.2023 10:59

Протягом 08 серпня на базі Вільнянської міської ради фахівцями Благодійного фонду «Карітас Запоріжжя» проведено ряд тематичних зустрічей.

З представниками Благодійної організації «Благодійний фонд «Карітас Запоріжжя» мали змогу поспілкуватися родини внутрішньо переміщених осіб, які прибули із зони бойових дій після 24.02.2022 року, а також місцеві мешканці, які постраждали від бойових дій (знищено майно або постраждало здоров’я) і які відповідають трьом критеріям:

Критерії відбору І:

Належать до однієї з категорій вразливості:

- член домогосподарства з обмеженими можливостями або є членом домогосподарства особи з обмеженими можливостями;

- особа з важким захворюванням або є членом домогосподарства особи з важким захворюванням;

- самотня особа похилого віку (60 +) або домогосподарства, яке складається з одного чи двох літніх людей, які не мають підтримки рідних;

- самотня матері/батьки або опікуни неповнолітніх дітей;

- багатодітні родини (троє або більше неповнолітніх дітей);

- вагітні жінки або матері з дітьми до 3-х років.

Критерій ІІ. Домогосподарство втратило джерело доходу або ті, чий середній місячний дохід на одну особу становить менше 5400 грн.

Критерій ІІІ. Домогосподарство ледве задовольняє свої базові потреби.

Для отримання допомоги необхідна наявність усіх трьох критеріїв.

Внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці, які постраждали від бойових дій та які відповідають трьом переліченим критеріям відбору, разом із соціальними працівниками БФ «Карітас Запоріжжя» мали змогу заповнити анкету-заявку для участі у програмі.

Довідково. Благодійним фондом «Карітас Запоріжжя» надається  багатосекторальна допомога з питань:

- компенсації оренди житла;

- стабілізаційної грошової допомоги;

- грошової допомоги на ремонт пошкодженого житла;

- соціального супроводу (супровід кейс-менедждера);

- психологічної підтримки для постраждалого населення;

- домашньої опіки для одиноких літніх осіб 60 + та осіб з інвалідністю 18 +.