Захист прав дітей під час війни
Військові дії впливають на кожну дитину громади, але особливо потерпають діти, які стали жертвами фізичного, сексуального чи психологічного насильства.
Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії російської федерації не досягла 18 років (повноліття), і в результаті:
1) отримали поранення, контузію, каліцтво;
2) зазнали фізичного, сексуального насильства;
3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
6) зазнали психологічного насильства.
З метою захисту прав дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, виконавчий комітет розпочав роботу щодо надання відповідного статусу.
Із заявами до служби у справах дітей звернулися законні представники 8 дітей. Як зазначила начальник служби у справах дітей Вільнянської міської ради, Олена Павлюк, - всі звернення стосувалися психологічного насильства щодо дитини. Хочу пояснити, що у пункті 2 Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року № 268, визначено, що психологічне насильство, якого зазнала дитина внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів - моральні та психологічні страждання (травми) дитини, що не потребують доведення, і які вона перенесла внаслідок її проживання/перебування в умовах воєнних дій, збройних конфліктів, тимчасової окупації, її внутрішнього переміщення або переміщення за кордон, як наслідок залишення свого місця проживання/перебування у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, а також загибелі (зникнення безвісти), потрапляння у полон, смерті внаслідок отриманих у результаті збройного конфлікту поранення, контузії або каліцтва на території України чи за кордоном її батьків або одного з них - із числа цивільних осіб, а також її батьків або одного з них - з числа осіб, визначених пунктом 2 Порядку надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015 р.
Для отримання додаткових роз’яснень - звертатися до служби у справах дітей. Всі дані вносяться у базу Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти». Надалі ця категорія дітей знаходиться на контролі Вільнянської міської служби у справах дітей.