Вільнянська міська територіальна громада
Запорізька область

Нові причини набуття дитиною статусу позбавленої батьківського піклування під час війни

Дата: 30.10.2023 10:27

Під час воєнного стану в Україні статус дитини, позбавленої батьківського піклування, можуть отримати діти:

- батьки яких не виконують свої обов’язки щодо дитини з причин перебування батьків на тимчасово окупованій території;

- батьки яких перебувають у розшуку як зниклі безвісти за особливих обставин або визнані такими, що зникли безвісти за особливих обставин;

- батьки яких є військовополоненими (перебувають у полоні держави-агресора), що підтверджується довідкою Національного інформаційного бюро;

- батьки яких позбавлені особистої свободи (затримані, взяті у заручники) органами влади держави-агресора (її окупаційних сил чи окупаційних адміністрацій),

Облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснює служба у справах дітей Вільнянської міської ради.
        Як зазначила начальник служби у справах дітей, у 2023 році на облік служби було взято дитину, яка отримала статус дитини, позбавленої батьківського піклування, у зв’язку з перебуванням її матері на тимчасово окупованій території. Дитина потребує особливої уваги, оскільки за станом здоров’я є дитиною з інвалідністю.
          За сприяння Благодійного фонду «Карітас Запоріжжя» дитина отримала гуманітарну допомогу - крісло-стілець із санітарним оснащенням та набір постільної білизни з ковдрою та подушкою, які життєво необхідні для облаштування дитини у опікуна.