ПАМ’ЯТІ СКОРБОТНУ СВІЧКУ ЗАПАЛІТЬ

Дата: 24.11.2023 09:19

Голодомори 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років - найчорніший час в історії України. Навіть через пройдені роки боляче ступати стежками жахливої трагедії, яка сталася на українській землі. Ніде у світі не зафіксовано голоду подібного тому, що стався у нашій країні в 20-40 роках минулого століття. Під виглядом хлібозаготівельної кампанії на величезній території України було розгорнуто небачений терор голодом. Продовольство конфісковували. Селян позбавляли прав на виїзд, і якщо в селі не було запасів їжі, село вимирало. Що ж забрали з собою в могили ті мільйони великомучеників голодних років? Гени розуму, здоров’я, досконалості фізичної й духовної, гени милосердя і справедливості, людяності й відваги, гени всіх мислимих людських чеснот і талантів. Обривався вічний живий ланцюг поколінь. Українському народові, якого ніколи не щадила доля, було завдано такого удару, якого ще не знав весь цивілізований світ.
Вічна пам’ять батькам та матерям, братам і сестрам, дідусям і бабусям, усім, хто безвинно став жертвою нелюдського злочину. 25 листопада о 16-00 на своєму підвіконні запаліть свічку Пам’яті і нехай світло цих свічок буде нашою даниною тим, хто навічно пішов від нас у голодні 20-40 роки ХХ століття.

Вільнянський центр культури та дозвілля