A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вільнянська міська громада
Запорізька область, Запорізький район

Рекомендації щодо запобігання поширення мишоподібних гризунів в умовах осінньо-зимового періоду 2023 року в Запорізькій області

Дата: 30.11.2023 08:46
Кількість переглядів: 106

Фото без опису

 

 

Звертаємо вашу увагу, що на території області спостерігається масове заселення озимих культур та приміщень мишоподібними гризунами. Помірно тепла і волога погода в листопаді та наявність повноцінних кормів через втрати при збиранні врожаю сприяли  наростанню чисельності популяції гризунів.

Мишоподібні гризуни за характером розмноження належать до поліциклічних видів, які дають кілька приплодів протягом року, тому їх чисельність сягає надзвичайно великих цифр і швидко змінюється.

Ще одна особливість мишоподібних гризунів — висока плодючість, що за сприятливих кормових і погодних умов зумовлює їх масове розмноження.

Для різних видів мишоподібних гризунів характерна пристосованість до певного виду корму. Скажімо, польова, курганчикова миші за типом харчування — насіннєїди, основну енергію вони отримують від поїдання зерна. Якщо його немає, тваринки не тільки перестають розмножуватися, а й протягом кількох днів гинуть.

У зимові місяці мишоподібні гризуни, які живуть на посівах сільськогосподарських культур, не тільки виживають і зберігаються до настання весняного тепла, а й успішно розмножуються. Сприятливі місця для зимівлі полівок — посіви озимої пшениці, особливо по чорному пару, які встигли восени пройти фазу кущіння, посіви озимого ріпаку та багаторічних трав із великим травостоєм. У таких місцях навіть при промерзанні ґрунту й наявності снігового покриву полівки не відчувають нестачі корму і не витрачають енергію на його добування, адже біля нори є великий запас зеленої маси.

Тому необхідно постійно проводити обстеження сільськогосподарських угідь та  проводити боротьбу зі шкідниками.

Найефективнішим і найекономічнішим заходом боротьби з гризунами є застосування родентицидів: за наявності 3-5 жилих колоній на 1 га використовують отруєні зернові   принади:    «Бактороденцид», «Бродісан-А»  по 3 г в нору та інші.

Кращими принадами є приготовлені з «Бродісан-А», в якому присутні речовини, що приваблюють мишей запахом.

"Бродісан-А" має запізнілу дію, гризуни вмирають на 4-5 день після його споживання, тому препарат не викликає страх тварин до принади. Пацюки і миші можуть одержати летальну дозу під час одного поїдання. Препарат може використовуватися як на відкритому повітрі, так і в закритих приміщеннях.

В закритих приміщеннях принаду розкладають маленькими купками або порціями дрібної місткості (у коробках) по 10-50 гр. з інтервалом 2-5 м, де з'являються миші, поблизу або усередині нір і ходів.

Талон RB, ПБ (воскові брикети), застосовують в  складах, сховищах, погрібах, кормоцехах, господарських спорудах, в умовах закритого ґрунту та комори, присадибні ділянки: щури (звичайний, чорний) - 20-60 г принади закріплюються у спеціальних контейнерах на відстані 10 м (5м) один від одного, миші (хатня, полівка звичайна) - закріплюються у спеціальних контейнерах на відстані 5 м (2м) один від одного  для роздрібного продажу.

КАПКАН-принада №1 для застосування у сільському господарстві та для роздрібного продажу населенню проти мишовидних гризунів з максимальною нормою витрат: на сільськогосподарських угіддях - 15 г зернової принади або 2-3 принади у формі пластинки або 1-2 принади брикет на нору з послідуючим її засипанням (проти пацюків, мишей та інших гризунів); в закритих приміщеннях (принаду розкладають на спеціальних підложках у місцях локалізації гризунів): 10-30 г зернової принади (проти мишей, пацюків), 2-3 принади у формі пластинки (пацюки), 1 принаду у формі пластинки (миші), 1 принаду брикет (миші), 2 принади брикет (пацюки). Розміщується принада на відстані 3-15 м одна від одної, їх наявність перевіряється через 7-14 діб в залежності від чисельності гризунів.

Номайс, Р, застосовують в  закритих приміщення різного призначення, сільськогосподарських площах.

Під час приготування принад необхідно дотримуватися техніки безпеки та використовувати препарати згідно переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні.

За консультаціями звертатися до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за адресою:  69036, м. Запоріжжя, просп. Маяковського, 20-А, телефон (061)239-73-13.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь