З Міжнародним днем освіти!

Дата: 24.01.2024 11:12

Міжнародний день освіти – свято досить молоде. Воно було встановлене в грудні 2018 році, а вперше світова спільнота відзначала цей день у 2019 році. Цей день був проголошений 3 грудня 2018 року в Брюсселі на міжнародній конференції, присвяченій проблемам сучасної освіти. Ініціатором запровадження такого дня стала Нігерія.
       Ідею африканської країни підтримали 58 держав-членів конференції. Було складено відповідну резолюцію на підтримку якісної рівноцінної освіти, яка була б доступна для кожної людини незалежно від її національності, статі та соціального стану. У засадах ООН вказано, що кожна людина повинна мати доступ до якісної освіти. Освіта допомагає людині стати грамотною, отримати впевненість у собі, забезпечити добробут для себе та своєї родини в майбутньому. Війна корінним чином вплинула на якість освіти. Деякі діти почали навчатися онлайн, але через відсутність електроенергії втратив можливість навчатися системно, хтось був вимушений покинути країну в пошуках безпеки й стикнувся з мовним бар'єром. Таких проблем безліч. Складно навіть перерахувати. Але ми всі в тяжкий час і в освітньому процесі наближаємо Перемогу, все відбудуємо, відновимо та обов'язково переможемо, повернуться діти до навчання у рідні стіни школи, сядуть за улюблені парти! З Міжнародним днем освіти!