Робота без бар’єрів: компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю можна отримати через Дія

Дата: 20.02.2024 14:34

Міністерством економіки та Міністерством цифрової трансформації реалізовано можливість подання роботодавцем заявки на отримання компенсації за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю через портал електронних послуг ДІЯ. Послуга надається Державною службою зайнятості.
 Відтепер фізичні особи-підприємці та юридичні особи, які на принципах безбар’єрності працевлаштовують людей з інвалідністю, можуть отримати компенсацію за облаштування робочого місця та створення комфортних умов праці для людини з інвалідністю за наступним алгоритмом:

авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП;
заповнити заяву: вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
вказати IBAN свого рахунку;
підписати заяву КЕПом.

Подавати заяву можна протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю.
Рішення буде ухвалене впродовж 10 робочих днів, в разі позитивного – кошти надійдуть на рахунок впродовж 5 робочих днів.

«Залишається чинною і можливість подання пакету документів в паперовому або електронному вигляді безпосередньо до центру зайнятості за місцезнаходженням роботодавця.
 Сума компенсації за облаштування робочого місця для людей з 1 групою інвалідності складає до 106,5 тис. грн, з 2 групою інвалідності – до 71 тис. грн,  – розповіла директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.
Вже з початку поточного року два роботодавці Запорізької області працевлаштували осіб з інвалідністю 2-ї групи, створили для них зручні умови праці та подали документи на отримання компенсації. Сума фінансування склала 141,0 тисячі гривень».

Детальніше про послугу на нашому порталі.
 Додаткову інформацію можна отримати в Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28 або у нашому Телеграм