21 ЛЮТОГО – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Дата: 21.02.2024 09:20

…Спитай себе, дитино, хто ти є,

І в серці обізветься рідна мова;

І в голосі яснім ім’я твоє

Просяє, наче зірка світанкова.

Дмитро Павличко

Шановні мешканці громади!

Щиро вітаю вас з Міжнародним днем рідної мови!

Мова ‒ це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою.
        Мова – це душа мільйонів українців, загартована історією і відточена творчістю найталановитіших митців. Наш народ не одне століття боровся за рідну мову, за те, щоб вона стала державною. І сьогодні ми відвойовуємо у загарбників не лише свої території, але й право говорити своєю рідною українською мовою! Бо найперше, що ворог нищить, - це мову: міняє назви населених пунктів, знищує українські книги, забороняє розмовляти Мовою! Ми маємо розуміти, що без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
        Хай рідне материнське слово, яке таїть у собі надбання віків і пам'ять всього народу, буде оберегом для українців на всі часи, на всі віки! Плекаймо українське слово, бережімо нашу мову, бо в ній сила нашого сьогодення і поступ у майбутнє! Збережіть її в усій чудовій красі для себе і наступних поколінь!

Є мова - є Україна!

З повагою міський голова