Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Дата: 09.04.2024 15:30

Під час воєнних дій діти можуть стати жертвами фізичного, сексуального чи психологічного насильства.
       Такі діти мають право на отримання відповідного статусу.
Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії російської федерації не досягла 18 років (повноліття), і в результаті:
1) отримали поранення, контузію, каліцтво;
2) зазнали фізичного, сексуального насильства;
3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
6) зазнали психологічного насильства.
     З метою захисту прав дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, рішеннями органу опіки надано відповідний статус вже 372 дітям.
Всі діти зазнали психологічного насильства внаслідок проживання/перебування в умовах воєнних дій, збройних конфліктів, тимчасової окупації, їх внутрішнього переміщення або переміщення за кордон, як наслідок залишення свого місця проживання/перебування у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, а також загибелі (зникнення безвісти), потрапляння у полон, смерті внаслідок отриманих у результаті збройного конфлікту поранення, контузії або каліцтва на території України чи за кордоном її батьків або одного з них - із числа цивільних осіб, а також її батьків або одного з них - з числа осіб, визначених пунктом 2 Порядку надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015 р.
           Всі дані дітей внесено до Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти».
Відповідно до запитів родин діти отримують кваліфіковану психологічну допомогу.
Батьки дітей можуть звернутись до служби у справах дітей для отримання додаткових роз’яснень.

Служба у справах дітей Вільнянської міської ради