ДО ВІДОМА КЕРІВНИКІВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ УСІХ ФОРМ ВЛАСНОСТІ ТА ГРОМАДЯН!

Дата: 10.04.2024 09:11

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 6, 9 постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 1996 року № 135 «Про затвердження Правил охорони ліній зв’язку» (із змінами), з метою недопущення пошкоджень кабельних ліній електрозв’язку, забезпечення їх сталої та безперебійної роботи, недопущення можливостей виникнення нещасних випадків, виконавчим комітетом Вільнянської міської ради 11 листопада 2021 року прийнято рішення за № 279 «Про підсилення охорони та збереження від пошкоджень підземних ліній зв’язку, які проходять на території Вільнянської міської територіальної громади».

Зазначеним рішенням заборонено на території Вільнянської міської територіальної громади роботи у межах охоронних зон ліній електрозв'язку і навколо випромінюючих споруд електрозв'язку без письмової згоди операторів телекомунікацій, а також без присутності їх представника:

- виконувати різного виду будівельні, монтажні, вибухові і земляні роботи, а також розрівнювати ґрунт за допомогою бульдозера, екскаватора, скрепера, грейдера та іншої землерийної техніки;

- проводити сільськогосподарські земляні роботи на глибині більш як 0,3

метра;

- проводити геологознімальні, розвідувальні, геодезичні та інші роботи, пов’язані з бурінням свердловин, розробкою шурфів і взяттям проб ґрунту;

- саджати дерева, розташовувати польові стани (табори), утримувати худобу, складати матеріали, корми, добрива, розпалювати вогнища, влаштовувати стрільбища;

- облаштовувати проїзди та стоянки автотранспорту, тракторів та інших механізмів;

- провозити великогабаритні вантажі під проводами ліній електрозв’язку; розміщувати причали для стоянки суден, барж та плавучих кранів, проводити вантажно-розвантажувальні, днопоглиблювальні і землечерпальні роботи, опускати якорі, проходити з випущеними якорями, ланцюгами, лотами, волоками і тралами, виділяти рибопромислові ділянки, добувати рибу або інших водяних тварин та рослин придонними знаряддями вилову, влаштовувати водопої, колоти та заготовляти лід.

Крім того, заборонено на території Вільнянської міської територіальної громади виконувати будь-які роботи, що можуть порушити нормальне функціонування ліній електрозв'язку, зокрема:

- проводити знесення та реконструкцію будівель, мостів, перебудову колекторів, тунелів метрополітену та залізниці, де прокладено кабелі електрозв'язку, установлено стоянки повітряних ліній електрозв'язку, кабельні шафи та розподільні коробки, безпосереднього перенесення виконавцями робіт споруд і обладнання ліній електрозв'язку, узгодженого з операторами телекомунікацій;

- засипати, ламати чи самочинно знімати на трасах ліній електрозв'язку замірні стовпчики, попереджувальні та інші знаки, скидати на трасах підземних кабельних ліній електрозв'язку вантажі вагою більш як 5 тонн, влаштовувати в охоронних зонах стоки кислот, розчинів солей та лугів;

- відчиняти двері та люки не обслуговуваних наземних і підземних регенераційних (підсилювальних) пунктів, радіорелейних станцій, колодязів кабельної каналізації, кабельних шаф, розподільних коробок, а також підключатися до ліній електрозв'язку особам, які не обслуговують ці лінії; псувати опори і арматуру повітряних ліній, обривати проводи чи накидати на них сторонні предмети, укріплювати на опорах різноманітні плакати, покажчики та інше;

- проводити перепланування приміщень з порушенням вбудованих закладних пристроїв і обладнання інженерних комунікацій, пошкодженням кабелів електрозв'язку.

При виконанні робіт в охоронних зонах слід дотримуватись Умов проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній електрозв'язку згідно з додатком до Правил охорони ліній електрозв'язку затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 1996 р. №135 (із змінами).

У разі пошкодження лінійних споруд електрозв'язку організація, що виконує роботи, зобов'язана негайно повідомити про це оператора телекомунікалій та виконавчий комітет Вільнянської міської ради, надати необхідну допомогу робочою силою і механізмами для термінової ліквідації наслідків аварії. Оператор телекомунікацій та організація, що виконує роботи, складають акт про причини пошкодження лінійних споруд електрозв'язку із зазначенням назви організації, посади і прізвища винуватця, характеру, місця та часу початку пошкодження, тривалості простою електрозв'язку.

Особи винні в порушенні Правил охорони ліній зв'язку притягуються до кримінальної відповідальності, згідно ст.360 Кримінального кодексу України.