Вільнянська міська територіальна громада
Запорізька область

Пам'ятки щодо виконання суб'єктами агропромислового комплексу польових робіт в умовах воєнного стану

Дата: 10.06.2025 14:50
Кількість переглядів: 58

 

Фото без опису

 

«Вимоги безпеки та охорони праці під час проведення комплексу сільськогосподарських робіт»

 

Основні положення: НПАОП 01.0-1.02-18, НПАОП 15.0-1.01-17, НПАОП 01.41-1.01- 01.

 

 

 

Рекомендації щодо дотримання вимог техніки безпеки на весняно-польових роботах

  1. Закріпити машини та змінне обладнання за кожним механізатором, а за посівним агрегатом постійних сівачів (наказ, розпорядження, рішення).
  2. Заправку тракторів та інших машин паливом і мастильними матеріалами в польових умовах проводити механізованим способом із дотримання Правил пожежної безпеки в Україні.
  3. Розміщення машин, машинно-тракторних агрегатів, де проводяться сільськогосподарські роботи, повинно здійснюватись відповідно до технологічних карт і «Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві». На роботах, при виконанні яких задіяно два і більше працівника, необхідно призначити старших.
  4. Не допускати до керування тракторами і складними сільськогосподарськими машинами осіб молодших 18 років, а також осіб, які не мають документів на право керування ними і не пройшли інструктажу з техніки безпеки.
  5. Провести інструктажі з особами зайнятими на польових роботах.
  6. Проводити підготовку площ для роботи машинно-тракторних агрегатів, з цією метою забезпечити проведення наступних робіт: прибрати на полях каміння та солому, засипати ями; встановити віхи біля великих каменів, ярів, ям та інших предметів, які можуть становити небезпеку при виконанні робіт; відбити контрольні борозни і смуги біля ярів, ставків, річок, меліоративних каналів і т. п.; відвести і відмітити місця для відпочинку; встановити віхи на дільницях поля з крутизною 8–9 градусів.
  7. Скласти технологічні маршрутні карти руху машин при виконанні сільгоспробіт.
  8. Вимоги до технічного стану машин: забезпечити кожну машину справним інструментом; встановити захисне огородження на карданні, ланцюгові, пасові і зубчасті передачі; зробити попереджувальні написи; перевірити та ліквідувати підтікання палива, масла і води, забезпечити щільність з’єднання вихлопних колекторів; ліквідувати можливі несправності електорообладнання та електропроводки, забезпечити безвідмовну роботу гальм тракторів та тракторних причепів, справність сигналізації та освітлення.
  9. Не допускати до роботи з отрутохімікатами і на транспортних засобах осіб, які не пройшли медогляду та навчання з охорони праці і техніки безпеки.
  10. Забезпечити індивідуальними засобами захисту працівників, що працюють з отрутохімікатами та встановити контроль за використанням засобів захисту при виконанні робіт.
  11. Сівалки та садильні машини повинні бути обладнані підніжками, перилами із сторони спини сівача, захисними огорожами на зубчатих та ланцюгових передачах, пристосуваннями для очистки робочих органів і вирівнювання насіння та міндобрив в насіннєвому та туковисіваючому ящиках.
  12. Посівні агрегати необхідно обладнати двохсторонньою сигналізацією, не допускається одночасне обслуговування одним працівником двох або більше сівалок під час руху агрегату.
  13. Працюючих у польових умовах механізаторів необхідно забезпечити аптечками, питною водою, гарячим харчуванням.
  14. Заміну, очищення та регулювання робочих органів навісних машин та знарядь, які знаходяться в піднятому стані, слід проводити після вжиття заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.

 

Вимоги безпеки під час обробітку ґрунту, сівби, садіння і догляду за посівами

 

 

  1. Роботи, пов’язані з підготовкою мінеральних добрив до внесення у ґрунт, треба здійснювати за допомогою механізмів, оснащених пристроями для зниження пилоутворення. Працівники мають використовувати відповідний спецодяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту органів дихання та зору.
  2. Не дозволяється готувати розчини пестицидів безпосередньо в полі без засобів механізації.
  3. Працівникам не дозволяється перебувати у зоні можливого руху маркерів або навісних машин під час розвертання машинно-тракторних агрегатів.
  4. Під час руху агрегату не допускається одночасне обслуговування одним працівником двох або більше сівалок.
  5. Завантаження сівалок і садильних машин насінням, садильним матеріалом та добривами має бути механізованим. Ручне завантаження дозволяється лише за умови зупинення посівного або садильного агрегату та вимкнення двигуна трактора.
  6. Заміну, очищення і регулювання робочих органів навісних машин і знарядь, які підняті, потрібно проводити тільки спеціальними чистками в рукавицях із зупиненим, загальмованим агрегатом та вимкнутим двигуном і вжиттям заходів, що запобігають їх самовільному опусканню.
  7. Працівникам заборонено підніматися на або спускатися з машин під час їх руху.
  8. Не дозволяється сівачам працювати на навісних сівалках.

 

Вимоги безпеки під час використання пестицидів та мінеральних добрив

 

 

  1. Транспортування, зберігання та застосування пестицидів потрібно здійснювати з дотриманням вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та інших нормативно-правових актів у частині безпечного здійснення робіт із транспортування, зберігання та застосування пестицидів.
  2. Не дозволяється у темний час доби здійснювати роботи, пов’язані з транспортуванням аміаковмісних мінеральних добрив, приготуванням розчинів, змішуванням їх та внесенням у ґрунт.
  3. Не дозволяється транспортувати разом різні види пестицидів, хімічна взаємодія яких у разі порушення герметичності упаковки може спричинити займання.
  4. Не дозволяється перевозити пестициди та протруєне насіння разом із біологічними засобами захисту рослин, харчовими і кормовими продуктами та іншими вантажами, а також із людьми.
  5. Не дозволяється використовувати для зберігання продуктів, фуражу, води тощо тару від мінеральних добрив, навіть після її знешкодження (знезаражування). Тара з-під мінеральних добрив утилізується згідно з вимогами природоохоронного законодавства.
  6. У машинах, які застосовуються для роботи з пестицидами, усі з’єднання магістралей переміщення пестицидів (фланці, затички, штуцери, ніпелі, люки тощо) повинні мати ущільнювальні прокладки.

Технічне обслуговування машин і механізмів

 

1. Технічний стан ґрунтооброблювальних машин і пристроїв для очищення робочих органів повинен відповідати вимогам безпеки. Захисні огородження, робочі органи, циліндри і шланги гідравлічної системи повинні бути справними та надійно закріпленими. Зажимні гайки в дискових лущильниках, боронах, катках повинні бути затягнуті й зафіксовані. Скребки (чистики) дисків мають бути гострими і встановлені з зазором 2–4 мм від поверхні диска.

2. Зубові борони повинні бути приєднані до машини так, щоб їх зуби скошеним ребром були направлені в сторону руху агрегату. Це поліпшує їх самоочищення під час роботи від залишків рослин. Залишати борони зубами вверх, навіть на короткий час, забороняється.

3. Перед початком руху агрегату, включенням гідросистеми або валу відбору потужності трактора необхідно подати сигнал, після чого впевнитися, що це нікому не загрожує, і тільки після цього виконувати необхідні дії.

4. Заглиблення робочих органів повинно виконуватися тільки на ходу агрегату. Управління гідросистемою необхідно виконувати тільки із сидіння трактора.

5. При роботі на тракторі з навісною машиною не дозволяється її піднімати з включеним валом відбору потужності і включати вал відбору потужності при транспортному положенні машини (знаряддя).

6. В процесі роботи агрегату необхідно періодично перевіряти надійність причіпки (навіски) причіпної машини, кріплення і роботу робочих органів.

7. Заправляти машину, замінювати, регулювати й очищати робочі органи від зайвих предметів, земляних глиб, налиплого ґрунту і залишків рослин необхідно виконувати тільки спеціальними чистиками при вимкненому двигуні.

8. При заправці машин пиловидними добривами необхідно розташовувати заправник добрив з підвітряної сторони машини.

9. При обробці ґрунту з одночасним внесенням пестицидів необхідно попередньо перемішати розчин пестициду протягом 2–3 хв. За допомогою насоса відкрити запірний клапан, включити подачу робочого розчину в магістраль, подати сигнал про початок руху і тільки після початку руху заглибити робочі органи у ґрунт.

10. Перед початком маневрування агрегату (поворот, розворот) необхідно впевнитися, що в радіусі руху агрегату не знаходяться люди, а потім переводиться машина (робочі органи) в транспортне положення. Маневрування заднім ходом з заглибленими робочими органами забороняється. Після закінчення маневрування на початку прямолінійного руху необхідно перевести машину (робочі органи) в робоче положення.

11. При аварійній ситуації необхідно негайно зупинити агрегат, загальмувати й вимкнути двигун трактора.

12. Не дозволяється залишати без нагляду ґрунтооброблювальний агрегат з увімкненим двигуном трактора. При тривалій зупинці агрегату необхідно його загальмувати, опустити робочі органи і вимкнути двигун.

13. Найбільш небезпечним при обслуговуванні ґрунтооброблювальних машин та механічному оброблянні ґрунту (оранка, культивація) є очищення робочих органів, тому його необхідно здійснювати при зупиненому агрегаті, опущених робочих органах та в рукавицях із застосуванням спеціальних чистиків.

14. Керувати робочими органами, а також переводити їх в робоче або транспортне положення необхідно тільки з кабіни трактора. При заміні робочих органів (лемішів, лап та ін.) рама причіпної чи навісної машини повинна бути встановлена на надійні підставки.

15. У разі наявності на ґрунтооброблювальних машинах сидінь, вони обладнуються страхувальними поясами та опорами для ніг.

 

Весняно-польові роботи в умовах воєнного стану

 

Для того, щоб створити безпечні та безаварійні умови праці у суб’єктів господарювання сільськогосподарського виробництва, а також мінімізувати ризики виникнення нещасних випадків на виробництві під час проведення весняно-польових робіт в умовах воєнних (бойових) дій в Україні, роботодавцям необхідно вжити такі заходи:

  1. Переглянути накази про призначення відповідальних осіб за організацію охорони праці під час проведення весняно –польових робіт: в цілому по господарству —головний інженер, головний агроном; по відділках, бригаді — керуючий відділком, бригадири тракторних і польових бригад;
  2. Перед проведенням комплексу весняно-польових робіт роботодавцям, спільно з представниками відповідних структурних підрозділів МВС та ДСНС, організувати перевірку сільськогосподарських угідь та прилеглих ділянок на предмет наявності снарядів, вибухових пристроїв та інших предметів і матеріалів, що створюють або можуть створити загрозу працівникам сільського господарства (особливо у зонах прилеглих до ведення бойових дій);
  3. Розробити плани евакуації персоналу перед початком та під час проведення бойових дій та плани ліквідації аварійних ситуацій з мінімальним рівнем загрози життю та здоров’ю працюючих. Посадовим особам підприємства довести дані плани до працівників під підпис;
  4. Доставку, транспортування та ручне перенесення обладнання, устаткування, добрив та інших матеріалів до місця безпосереднього виконання робіт, потрібно здійснювати у відповідності до розроблених безпечних маршрутів, з якими ознайомлені усі працівники, які будуть виконувати зазначені роботи. Організувати проведення комплексу весняно-польових робіт в умовах достатньої видимості, виключно у денний час;
  5. Керівникам сільськогосподарських підприємств всіх форм власності разом з інженерам з охорони праці напередодні розпалу весняно-польових робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році (проведення семінарів з залученням спеціалістів МВС, ДСНС та Держпраці по можливості);
  6. Організувати роботу з працівниками згідно «Правил з охорони праці в сільськогосподарському виробництві».

Дотримуватись нормативних актів з охорони праці, а саме:

  • перед проведенням комплексу весняно-польових робіт організувати позапланові інструктажі з питань охорони праці працівників щодо дій посадових осіб та виробничого персоналу суб’єктів господарювання у разі початку бойових дій (артилерійські обстріли, бомбардування тощо);
  • організувати навчання працюючих безпечним методам роботи;
  • провести інструктаж з питань охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на всіх виробничих процесах;
  • забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;
  • відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;
  • не допускати до роботи осіб, які не пройшли медогляд;
  • не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, тих, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці;
  • провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;
  • для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;
  • заміняти, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені, або встановлені на підставки, робочі органи;
  • не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;
  • причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій.

При підготовці полів до проведення комплексу весняно-польових робіт:

  • вибрати і вивезти каміння, засипати ями та інші перешкоди;
  • проробити контрольні борозни; відбити поворотні смуги;
  • відзначити місця для відпочинку;
  • розробити безпечні маршрути руху та ознайомити з ними працівників господарства.

Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Робітник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора до машин, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста. Тракторист повинен вести трактор на пониженій передачі, на малих обертах двигуна, без ривків слідкувати за діями зчіпками і весь час тримати ногу на педалі головної муфти зчеплення. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і виключеній передачі. Завантаження сівалок посівним матеріалом та добривами повинне виконуватись тільки при допомозі механічної заправки.

При застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, в подальшому витримати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів.

На навісних сівалках робота сівальника забороняється. Обслуговування одним працюючим більше однієї сівалки забороняється. Сівальник під час виконання робіт повинен бути одягнений в спецодяг, спецвзуття, використовувати ЗІЗ (захисні окуляри і респіратор). Забороняється сівальнику під час руху агрегату переходити з сівалки на сівалку, сидіти на насіннєвих ящиках, працювати при знятих огорожах, очищати руками робочі органи.

Разом з тим, звертаємо особливу увагу роботодавців на заборону застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці. Також забороняється залучати неповнолітніх до надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Наразі необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських підприємств всіх форм власності безпечних умов праці найманих працівників, здійснення належного контролю за підлеглими працівниками та суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки умовах воєнних (бойових) дій в Україні.

Вимоги безпеки та охорони праці для агропромислового комплексу в умовах воєнних (бойових) дій.

 

Складовою агропромислового комплексу є галузі сільського господарства. Основною з них є рослинництво, призначення якої — виробництво рослинницької продукції з метою одержання продовольства для населення і сировини для промисловості.

У березні-травні сільськогосподарські підприємства виконують приблизно третину річного обсягу польових тракторних і майже таку саму частину транспортних робіт. Пожвавлюються й інші роботи в аграрному виробництві. Збільшується кількість зайнятих на ручних роботах працівників, насамперед на технологічному обслуговуванні та забезпеченні роботи посівних агрегатів та іншої сільськогосподарської техніки.

У цей час підвищується ймовірність травматизму, особливо через недотримання правил охорони праці та неналежну організацію робіт, тому необхідно потурбуватись про те, щоб вони пройшли на високому організаційному рівні, без порушень вимог законодавства з охорони праці та трудової дисципліни.

Тому, щоб створити безпечні, безаварійні умови праці та мінімізувати ризики виникнення нещасних випадків на виробництві під час проведення весняно-польових робіт в умовах воєнних (бойових) дій керівникам сільськогосподарських підприємств всіх форм власності разом з інженерами з охорони праці слід посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму (проведення семінарів з залученням спеціалістів МВС, ДСНС та Держпраці по можливості), забезпечити дотримання вимог «Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві» (НПАОП 01.0-1.02-18).

Провести працівникам підприємства інструктаж з питань охорони праці на робочому місці за інструкцією з охорони праці під час виконання робіт в умовах воєнного стану (ведення бойових дій), яка розробляється на підстави законів України «Про правовий режим воєнного стану», «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», Кодексу цивільного захисту України, Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 №444, інших нормативно-правових актів з охорони праці.

Організувати з представниками відповідних структурних підрозділів МВС та ДСНС перевірку угідь та прилеглих ділянок на предмет наявності вибухових пристроїв та інших предметів і матеріалів, що можуть створити загрозу працівникам (особливо у зонах прилеглих до ведення бойових дій).

Розробити плани евакуації персоналу перед початком та під час проведення бойових дій та плани ліквідації аварійних ситуацій з мінімальним рівнем загрози життю та здоров’ю працюючих. Посадовим особам підприємства довести дані плани до працівників під підпис.

Організувати транспортування та ручне перенесення обладнання, устаткування, добрив та інших матеріалів до місця безпосереднього виконання робіт, потрібно здійснювати у відповідності до розроблених безпечних маршрутів.

Організувати проведення комплексу весняно-польових робіт в умовах достатньої видимості, виключно у денний час.

Основні вимоги безпеки для працівників при виконанні роботи в умовах воєнних (бойових) дій:

Потрібно перевірити робоче місце та зону проходу до нього на наявність небезпечних факторів, зокрема вибухонебезпечних та інших підозрілих предметів, що можуть створити загрозу. На робочому місці не повинно бути зруйнованих (завислих) від вибуху будівельних конструкцій та зелених насаджень. Роботи не можна проводити в неочищених від наслідків обстрілу місцях.

Роботи на відкритих територіях потрібно проводити переважно в денний час. В місцях проведення робіт зі штучним освітленням рекомендується забезпечувати світломаскування. Слід запобігати довготривалому безперервному проведенню робіт у зонах прилеглих до ведення бойових дій.

У разі виникнення загрози бойових дій (артилерійських обстрілів, бомбардування) працівники повинні припинити проведення будь-яких робіт.

У разi виникнення загрози бойових дiй потрібно обмежити до мінімуму пересування відкритою територією, пройти до захисних споруд на підприємстві або іншого придатного для захисту укриття. Перед виходом з робочого місця потрібно вимкнути джерела живлення виробничого обладнання, що використовуються, та вжити заходів щодо належною зберігання ввірених матеріальних цінностей, для переміщення слід використовувати безпечні маршрути.

Постiйно стежити за оповіщенням, що надсилаються за допомогою засобів зв'язку (зокрема мобільного телефону), щодо наявності загрози бойових дiй та інформувати про можливу небезпеку працівників, якi перебувають поруч.

Порядок дiй працівників у разi надходження сигналу «Увага всім! Повітряна тривога!»:

  • у разi оголошення евакуації негайно залишити приміщення, зберігаючи спокій;
  • під час евакуації спускатися сходами, прямувати визначеними маршрутами евакуації до визначених укриттів;
  • швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній спорудi;
  • виконувати правила поведінки у захисній спорудi;
  • дотримуватися у захисній спорудi правил пожежної та техніки безпеки;
  • якщо захисної споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти у заглибленнях землі;
  • зберігати спокій, не піддаватися панiцi, зберігати здатність швидко i правильно оцінювати ситуацію;
  • за необхідності надати допомогу тим, хто її потребує.

Під час бойових дій заборонено:

  • наближатися до вікон, якщо почули постріли;
  • спостерігати за ходом бойових дій, стояти або бігати під обстрілом;
  • сперечатися з озброєними людьми, фотографувати та робити записи в їхній присутності;
  • демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;
  • підбирати покинуту зброю та вибухонебезпечні предмети;
  • торкатися вибухонебезпечних та підозрілих предметів, намагатися розібрати їх чи перенести в інше місце;
  • носити військову форму або камуфльований одяг (бажано вдягати одяг темних кольорів, який не привертає уваги; та уникати символів, що можуть викликати неадекватну реакцію).

Порядок поводження під час артилерійських обстріляв:

  • під час артилерійського, мінометного обстрілу, ракетною або авіаційною нальоту не слід залишатися в холах будівлі, під арками та на між поверхневих сходових клітках. Виберіть місце між несучими стінами в кутку i недалеко вiд дверей та вікон, для того щоб можна було покинути будівлю у разi попадання снаряду;
  • небезпечно ховатися в підвалах панельних будівель, бiля автомобільної техніки, автозаправних станцій та під стінами будівель з легких конструкцій (такі об’єкти неміцні, тож велика ймовірність травмуватися або опинитися пiд завалом);
  • якщо артилерійський, мінометний обстріл, ракетний або авіаційний налiт застає працівника під час пересування, слід лягти на землю, туди, де е виступ, або хоча б у невелике заглиблення. Захистити можуть бетонні конструкції (крім тих, що можуть обвалитися або загорітися), виїмки, неглибокі підземні колодязі, великі трубопроводи та канави;
  • закривати долонями вуха та відкривати рот (це врятує від контузії, убереже від акустичного удару);
  • не виходити з укриття, зачекати хоча б 5-10 хвилин після завершення обстрілу (після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби i коригування вогню або зміна позицій);
  • не приступати до розбору завалів самостійно, чекати фахівців з розмінування та представників аварійно-рятувальної служби.

Порядок поводження в разі виявлення вибухонебезпечних предметів:

  • припинити роботу в зоні виявлення предмета, зупинити роботу обладнання;
  • попередити про знахідку інших осіб, які перебувають поруч, а також безпосереднього керівника, або керівника підприємства;
  • перебувати на безпечній відстані (не менше ніж 100 м від небезпечного предмета), рухатися по своїх слідах;
  • позначити місце розташування, якщо можливо обгородити його. Для огородження можна використовувати підручні матеріали, наприклад: палиці, що встановлені навхрест, купи каміння, прокопані канави, шматки яскравої матерії, мотузки, інші попереджувальні знаки та написи;
  • повідомити місцеву службу з надзвичайних ситуацій (ДСНС) або поліцію, виконати фотофіксацію предмета та місце його розташування, якщо є мобільний телефон;
  •  не допускати до небезпечної зони інших людей, дочекатися представників правоохоронних або інших компетентних органів, перебуваючи якнайдалі від вибухонебезпечного предмета або за захисним укриттям.

У разі виявлення вибухового предмета заборонено:

  • підходити до нього, торкатися предмета та пересувати його;
  • перебуваючи поблизу нього палити, користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
  • заливати його родинами, засипати ґрунтом або намагатися чимось накривати;
  • намагатися самостійно знешкодити предмет;
  • здійснювати щодо нього будь-які самостійні дії: звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив. Вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних впливів i нагрівання;
  • у разі загрози виникнення вибуху лягти на землю в найближче заглиблене місце (канави, ями, ритвини тощо) ногами до епіцентру вибуху, обличчям униз, голову прикрити якимись речами або руками, водночас щільно закрити долонями вуха та відкрити рот для врівноваження тиску, оскільки звуковий (акустичний удар) може призвести до розривів судин та барабанних перетинок.          

Необхідно пам’ятати, головною складовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського життя є створення керівниками сільськогосподарських підприємств всіх форм власності безпечних умов праці, здійснення належного контролю за підлеглими працівниками та дотримання трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки в умовах воєнних (бойових) дій в Україні.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних